29 października 2020

Zuzia i jej dzielna Mama

04.05.2021

Pani Paulina dzielnie walczy z codziennością!
Obecnie zmieniła pracę, by mieć stabilność, poczucie bezpieczeństwa, ubezpieczenie i lepsze zarobki. Bardzo cieszymy się z tego kroku ponieważ od początku zależało nam na tym, by Pani Paulina zadbała o siebie i o swoją przyszłość.

Obecnie dostarczamy obiadki i w okresie wakacyjnym postaramy się zorganizować malowanie mieszkania.


29.10.2020

Pani Paulina, to młoda 32-letnia samotna matka, wychowująca 4-letnią Zuzię.

Zuzia niewątpliwie nadaje Pani Paulinie sens życia, pracy i istnienia.

Pani Paulina miała bardzo trudne dzieciństwo oraz młodość… Dziś sama wychowuje córkę (ojciec nie uznany- co też nie daje jej praw do alimentów), pracuje bardzo ciężko, gdy tylko może gdzieś dorobić kilka złotych nie rezygnuje z okazji. Wynajmuje mieszkanie. Zuzia uczęszcza do przedszkola.

Pytana o potrzeby z trudem wymienia cokolwiek, a jak już coś, to są to najbardziej podstawowe produkty żywnościowe i środki czystości. Pani Paulina jest skromną i zadbaną kobietą. Dba o córkę.

Pani Paulinka, potrzebuje też wsparcia – jako samotna mama boryka się ze wszystkimi problemami sama. Ma zaufaną przyjaciółkę, z którą spędzają czas, jednak jeśli chodzi o zasadnicze sprawy – potrzebny jest ktoś …

Pani Paulina została objęta przez nas pomocą wraz ze swoją córeczką Zuzią. Korzysta z pomocy psychologa, prawnika, otrzymuje żywność i środki czystości.

W dalszej perspektywie chcielibyśmy też pomóc Pani Paulinie i wymalować jej mieszkanie, następnie pozostaje jeszcze kwestia znalezienia odpowiedniej pracy na umowę, tak by Pani Paulina nie musiała się martwić o swoją i Zuzi przyszłość.

Pani Paulina otrzymała od nas dywan do pokoju Zuzi, firanki z zasłonami, oraz produkty żywnościowe.